transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

24.09.2018 Kategoria: 2018

Krakowianie zajrzeli do naszej huty

Blisko 160 osób odwiedziło walcownię zimną i walcownię gorącą w krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland w ramach tegorocznej akcji „Zajrzyj do Huty”. Krakowska huta była jednym z kilkudziesięciu miejsc w Nowej Hucie, które mieszkańcy mogli zobaczyć "od kuchni" i zajrzeć tam, gdzie na co dzień wejść nie mogą.

"Zajrzyj do Huty" - impreza, wpisana do programu Europejskich Dni Dziedzictwa, imponowała przede wszystkim bogactwem propozycji. Można było podziwiać przemysłową nowoczesność, zachwycać się pięknem natury i zabytków, albo… wybrać edukacyjną rywalizację w grach miejskich.

Tradycyjnie już podczas tego wydarzenia również ArcelorMittal Poland pokazał chętnym swoje dwie krakowskie walcownie – zimną i gorącą.

O procesie walcowania na zimno i produktach walcowni zimnej opowiadał Sławomir Łaczny, kierownik wsparcia w walcowni zimnej, a nad bezpieczeństwem grup czuwał kierownik BHP zakładu Janusz Lipka.

Na niezliczone pytania zwiedzających walcownię gorącą odpowiadali z kolei Jerzy Zięba, kierownik ciągu walcowniczego i Janusz Trojan, kierownik wsparcia procesu linii walcowniczej.

Wycieczki po krakowskiej hucie cieszą się niesłabnącą popularnością. Kolejna możliwość zobaczenia naszego zakładu i zajrzenia za jego bramę już wiosną podczas Dni Otwartych huty. Do zobaczenia!