transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

01.11.2018 Kategoria: 2018

ArcelorMittal zakończył transakcję nabycia zakładów Ilva S.p.A. oraz oficjalnie uruchamia ArcelorMittal Italia

1 listopada 2018 – ArcelorMittal („Firma”) ogłasza, że transakcja nabycia zakładów Ilva przez AM Investco Italy Srl (‘AM Investco’) została dzisiaj zakończona.

ArcelorMittal jest głównym partnerem w konsorcjum AM Investco, posiadając 94,4 proc.ent udziałów, Banca Intesa Sanpaolo ma pozostałe 5,6 proc. Umowa zakupu oraz dzierżawy przez AM Investco  weszła w życie 1 listopada 2018 r. 

Po zakończeniu transakcji, ArcelorMittal przejął kontrolę nad Ilvą, która została włączona do europejskiego segmentu wyrobów płaskich jako ArcelorMittal Italia.

Komentarz Lakshmiego Mittala, prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal: 
„Zamknięcie procesu nabycia Ilvy jest ważnym strategicznym krokiem dla ArcelorMittal. Ilva jest zakładem, który daje nam okazję rozszerzenia i wzmocnienia naszej obecności na europejskim rynku dzięki nabyciu największej huty zintegrowanej w Europie. To istotna okazja dla ArcelorMittal budowania wartości, która wpisuje się w naszą strategię inwestowania w projekty przynoszące wzrost, tam gdzie możemy wykorzystać nasze doświadczenie produkcyjne, aby zwiększać poziom Ebitda oraz przepływ wolnych przepływów pieniężnych długoterminowo.” 

 „Mamy długą historię w rehabilitowaniu nierentownych zakładów. Jestem pewien, że odniesiemy sukces w przywróceniu wyników produkcyjnych, finansowych, środowiskowych Ilvy, a tym samym uda nam się stworzyć wartość dla firmy, interesariuszy Ilvy i włoskiej gospodarki”. 

Aditya Mittal, prezydent grupy, dyrektor finansowy, dyrektor generalny ArcelorMittal Europe dodał: 
„To wielka przyjemność powitać Ilvę w ArcelorMittal. Jesteśmy podekscytowani potencjałem Ilvy; będzie doskonale pasować do naszych europejskich zakładów produkujących wyroby płaskie. Ilva to zakład o znacznej skali i strategicznym położeniu. To w połączeniu z naszym doświadczeniem w hutnictwie, technologicznym zaawansowaniem i olbrzymimi nakładami na inwestycje pozwoli na pozytywną zmianę wyników Ilvy.”   

„Nasze plany środowiskowe, operacyjne i handlowe szczegółowo określają jak zamierzamy poprawić działalność Ilvy. Podstawą naszych zobowiązań inwestycyjnych jest pakiet inwestycji na ochronę środowiska wart 1,15 mld euro. Prace już się rozpoczęły, a z czasem jestem pewien, że uda nam się zrealizować wizję przekształcenia Ilvy w wiodącego i odpowiedzialnego producenta stali w Europie.”  

„Biorąc pod uwagę historię Ilvy, to bardzo ważne, aby odbudować zaufanie wśród lokalnych interesariuszy poprzez otwarty i transparentny dialog, pokazując pozytywne zmiany, jakie przyniosą nasze zobowiązania środowiskowe.”