transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Media

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

News

14.11.2018 Kategoria: 2018

Osiedle Bohaterów Września zyskało nowy ogród dzięki wsparciu krakowskiej huty

Wielki zapał i zaangażowanie towarzyszył mieszkańcom osiedla Bohaterów Września, którzy w połowie listopada zakasali rękawy i zabrali się za sadzenie zieleni przed blokiem nr 4. To właśnie tu w ramach projektu Ośrodek Kultury Norwida "Ogrody Nowej Huty" przy wsparciu ArcelorMittal Poland powstał kolejny sąsiedzki ogród.

Wśród kilkunastu mieszkańców byli zarówno seniorzy, jak i najmłodsi, którzy dzielnie podlewali posadzone rośliny: m.in. berberysy, jałowce, tawuły i pięciorniki. Pracy było sporo. Teren trzeba było przygotować, wykopać dołki pod rośliny i je posadzić, a potem zabezpieczyć i podlać, a teren wokół posprzątać. Nad pracą czuwały architektki i ogrodniczki z Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Norwida. Prace ogrodnicze były świetną okazją do rozmów i wzajemnego poznawania.

- Już konsultacje pokazały, że będziemy mogli pracować z zaangażowani liderami, czuć było niesamowitą energię. Dzięki temu udało się stworzyć zgraną grupę mieszkańców, która czuła odpowiedzialność za kształt tego miejsca. Współpraca z nimi przy okazji realizacji ogrodu to czysta przyjemność  – mówi Aleksandra Obrał – Hudzik z Pracowni Animacji Ekologiczne Ośrodka Kultury im. Norwida.

Ogród przed klatkami schodowymi bloku nr 4 na osiedlu Bohaterów Września to jeden z dwóch terenów, które zostały wybrane w tegorocznej, w ósmej już edycji, programu „Ogrody Nowej Huty”.

- Wspólny, zielony teren przed blokiem będzie doskonałym pretekstem do integracji mieszkańców – mówi Marzena Rogozik z ArcelorMittal Poland. – Wśród mieszkańców widać duże zaangażowanie w ten projekt, chcą dbać o otoczenie swojego bloku i to świetna prognoza na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy będą rozwijać ogród i cieszyć się zielenią tak blisko swojego domu – dodaje.  

W tym roku w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” powstanie także drugi ogród – na osiedlu Zielonym, przed blokiem nr 24. Tam pojawią się też ławeczki, które zamienią ten teren w urocze miejsce spotkań.