transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Zasadziliśmy ponad
450 tysięcy drzew

Zasadziliśmy ponad
450 tysięcy drzew

Odpowiedzialność biznesu

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

Ekologia

Sadzimy drzewa

Zalesianie terenów położonych w najbliższym otoczeniu naszych hut to - obok inwestowania w nowoczesne technologie - jeden z większych projektów zmierzających do systematycznego minimalizowania ujemnego wpływu przemysłu na środowisko. Lasy i zadrzewienia stanowią najbardziej korzystną alternatywę zmiany  sposobu użytkowania gruntów rolnych dla terenów, gdzie produkcja rolna nie jest wskazana; stanowią „biologiczny filtr” powietrza, tworzą barierę dźwiękochłonną oraz poprawiają warunki mikroklimatyczne
W ostatnich latach w ramach tzw. Zielonej Rewolucji zasadziliśmy 450 tys. drzew.

Eko-miesiąc w ArcelorMittal Poland

Inicjatywa eko-miesiąca istnieje w ArcelorMittal Poland od 2010 roku. Jej celem jest promowanie i zachęcenie pracowników firmy do przyjęcia proekologicznych postaw zarówno w domu, jak i w pracy. Rozpowszechniliśmy zielony dekalog opisujący eko-zachowania w biurach oraz specjalne naklejki, przypominające m.in. o tym, by gasić światło gdy jest niepotrzebne czy drukować dwustronnie. Zachęcamy pracowników do wzięcia udziału w konkursach, m.in. na zdjęcie promujące ekologiczny styl życia czy do podzielenia się na łamach firmowego miesięcznika dobrymi radami w tym zakresie. Wiemy, że tworzenie firmy w oparciu o filozofię zrównoważonego rozwoju jest możliwe tylko przy pomocy świadomych ekologicznie pracowników.

Zbiórka elektrośmieci i baterii

W ramach obchodzonych w czerwcu i wrześniu dni sprzątania świata,  od kilku lat organizujemy  dla naszych pracowników ze wszystkich lokalizacji oraz okolicznych mieszkańców zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z możliwości bezpłatnego pozbycia się elektrośmieci skorzystało wiele osób. Zbiórki elektrośmieci to nie tylko spontaniczna inicjatywa, ale za każdym razem także kampania informacyjna, m.in. o obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zużytego sprzętu, szkodliwości elektrośmieci i konsekwencjach ich nieprawidłowej utylizacji.

Zbiórka tonerów

W ramach akcji Eko-Biuro, w kwietniu 2010 roku zorganizowaliśmy dla pracowników zbiórkę zużytych tonerów. Akcja toczyła się pod hasłem „Obiady za tonery”. W kilku miejscach w naszych oddziałach można było składać zużyte tonery, które następnie przekazano specjalistycznej firmie. Zebrane w ten sposób środki wspomogły, prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną program „Pajacyk”, którego ideą jest dożywianie dzieci w polskich szkołach.

Eko-piknik