transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Odpowiedzialność biznesu

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

Kultura i sztuka

Hala dawnej ocynowni elektrolitycznej krakowskiej huty stała się jedną z najefektowniejszych hal widowiskowych Krakowa. Ta licząca niemal 200 metrów długości, 36 m szerokości i 13 metrów wysokości jest miejscem realizacji wielkich projektów szeroko rozumianej kultury, realizowanych wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Każdorazowo na widowni może zasiąść od 3,5 tys. do 4 tys. osób.

Festiwal Sacrum Profanum

Od 2003 roku, rokrocznie, odbywają się w niej koncerty Sacrum Profanum. Festiwal łączący muzykę klasyczną, sakralną („sacrum”) z muzyką współczesną i muzyką pop, wykonywaną w postindustrialnej scenerii („profanum”) jest jednym z przykładów bardzo udanej współpracy ArcelorMittal Poland z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Festiwalowa publiczność miała okazję posłuchać i obejrzeć m.in. spektakl „Carmina Burana” wg Carla Orfa, Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Macieja Sobocińskiego, współczesną wersję „Romeo i Julia”, spektakl Carmen TV oparty na XIX-wiecznej operze Bizeta w adaptacji Jarosława Stańka, koncerty niemieckiego zespołu Kraftwerk,  a ostatnio zabrzmiała w niej muzyka z Islandii w wykonaniu grupy mum i  Jonsiego, wokalisty grupy Sigur Ros.   

Festiwal Muzyki Filmowej

W maju 2010 roku po raz pierwszy w hali ocynowni odbył się 3 Festiwal Muzyki Filmowej, poświecony  muzyce stworzonej dla widowiskowych filmów produkcji chińskiej  „Przyczajony tygrys ukryty smok” i „Hiro”.  Przed krakowską publicznością wystąpili m.in. zutor muzyki do wyżej wymienionych filmów - Tan Dun, Leszek Możdżer, polski pianista i kompozytor, Symfonietta Cracovia, chór Pro Musica Mundi.

Zabrzmiała też muzyka Japończyka Shigeru Umbayashi, twórcy muzyki do „Latających sztyletów”. Miłośnicy muzyki filmowej, na ekranie o powierzchni 200 m kw., oglądali i słuchali na żywo w wykonaniu 300-osobowej orkiestry muzyki Howarda Shore do „Władcy pierścieni".