transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Nasza stal buduje Twój świat.

Znajdziesz ją także w swoim samochodzie, w swojej pralce, lodówce i mikrofalówce.

Inwestujemy, by produkcja była bardziej przyjazna środowisku.

W ubiegłym roku w krakowskiej hucie za ponad pół miliarda złotych unowocześniliśmy nasze instalacje.

W hucie w Dąbrowie Górniczej za 700 mln złotych modernizujemy systemy odpylania w stalowni i spiekalni oraz elektrociepłownię.

W Zdzieszowicach uruchomiliśmy nowy wydział węglopochodnych za 200 mln złotych.

Odpowiedzialność biznesu

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat Pracowniczy ArcelorMittal Poland

W 2009 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Dzień Wolontariatu Pracowniczego. Pomysł zainicjowała Fundacja ArcelorMittal. Co roku tysiące pracowników ArcelorMittal z całego świata angażują się w różne działania na rzecz potrzebujących. To najlepszy dowód, że pomaganie innym leży w naszej naturze.

W Dniu Wolontariatu pracownicy spółki w ramach godzin pracy służą swoją wiedzą i pomocą tym, którzy tego potrzebują. Odwiedzają świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne, fundacje czy szkoły podstawowe, gdzie organizują dla dzieci i młodzieży gry i zabawy, pomagają w lekcjach, udzielają korepetycji oraz pokazują jak ciekawie spędzać wolny czas. Inni udają się do domów opieki.Ci, którzy wolą majsterkować, pomagają w drobnych naprawach i pracach remontowych. Miłośnicy czworonogów natomiast służą pomocą w schroniskach dla bezdomnych zwierząt. Od 2010 roku wydarzeniu towarzyszy także zbiórka krwi.

Angażując się w Dzień Wolontariatu, wiele osób przekonało się, że poświęcając zaledwie cząstkę swojego czasu, można tak wiele dać innym. Pracownicy ArcelorMittal Poland przyznają, że wolontariat to dla nich ciekawe i ważne doświadczenie. Część z nich zdecydowała się nawiązać stałą współpracę z placówkami, w których spędzili Dzień Wolontariatu.

Mamy nadzieję, że w każdą kolejną akcję angażować się będzie coraz więcej osób.

Solidarity Holidays

W 2010 roku Fundacja ArcelorMittal uruchomiła program „Solidarity Holidays”, który pozwala naszym pracownikom z całego świata spędzić tydzień urlopu, pomagając członkom społeczności lokalnych w pobliżu naszych zakładów. Głównymi zadaniami wolontariuszy są zajęcia z dziećmi, budowa domów dla ubogich i opieka nad osobami starszymi. Do tej pory wolontariusze z Polski mieli okazję podzielić się swą pracą i umiejętnościami z potrzebującymi na Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie, a także w Trynidadzie i Tobago oraz w Chinach.

Wolontariat Pracowniczy ArcelorMittal Poland-zobacz broszurę