transforming tomorrow
ArcelorMittal Europe – Flat Products
ArcelorMittal Poland

Odpowiedzialność biznesu

Page tools
Drukuj
Ulubione 
Publikuj
FacebookTwitter

Zdrowie

Zdrowie to jeden z głównych filarów działalności społecznej ArcelorMittal Poland. Mamy świadomość, że potrzeby placówek medycznych są zazwyczaj większe niż ich możliwości finansowe. Cieszy nas zatem, że nasze zaangażowanie we wspólne projekty zwiększa możliwości diagnozowania i leczenia pacjentów, a przez to pomaga w zaspokojeniu choć części tych potrzeb.


Lepszy sprzęt - większe możliwości


W ramach współpracy ze szpitalami pomagamy w zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego, ponieważ jest on podstawowym narzędziem pracy w tych instytucjach.

W ciągu ostatnich kilku lat pomogliśmy różnym szpitalom z województw: śląskiego, małopolskiego i opolskiego w zakupie między innymi sprzętu do pracowni ultrasonografii, gastroskopii i endoskopii, kardiologii czy do zabiegów urologicznych. Placówki te wspomogliśmy również dofinansowując zakup ambulansów, stołów operacyjnych, ale również drobnego sprzętu niezbędnego do codziennej opieki medycznej.

Projekty medyczne często realizujemy przy współpracy z Fundacją Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej, z którą współpracujemy od wielu lat.

Okno na świat

Zdajemy sobie sprawę, że w procesie leczenia i rehabilitacji bardzo ważnym elementem jest aspekt psychologiczny. Kontakt z bliskimi czy choćby dostęp do codziennych informacji mogą w znaczący sposób wpłynąć na samopoczucie pacjenta, co ma niemałe znaczenie w procesie powrotu do zdrowia. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy w szpitalu muszą spędzić tygodnie a czasem miesiące.

Nasze działania w tym obszarze to między innymi wspólny projekt z Akademią Górniczo-Hutniczą – e-learning w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Laptopy z dostępem do Internetu dały dzieciom leczonym w szpitalu możliwość kontynuowania nauki. W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" pomogliśmy w stworzeniu multimedialnej sali wyposażonej w laptopy z kamerą i dostępem do Internetu. Z sali korzystają głównie pacjenci, ale może być ona z powodzeniem wykorzystywana również jako miejsce szkoleń dla personelu. Szpital Uniwersytecki w Krakowie wybrał inne rozwiązanie – dostęp do Internetu umożliwiają pacjentom stanowiska komputerowe tzw. infokioski. Są one regulowane, tak by mogły służyć zarówno osobom pełnosprawnym jak i poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Bezpieczeństwo przede wszystkim


W szpitalach jednym z priorytetów jest danie o bezpieczeństwo pacjentów. Dlatego chętnie włączyliśmy się w projekt stworzenia profesjonalnego systemu monitoringu w Szpitalu Specjalistycznym im. S Żeromskiego w Krakowie. Dzięki systemowi kamer i specjalistycznego sprzętu pacjenci, personel medyczny i odwiedzający szpital mają zapewniony wysoki poziom bezpieczeństwa.

Promujemy krwiodawstwo


Bierzemy czynny udział w upowszechnianiu krwiodawstwa poprzez wspieranie oddziałowych klubów krwiodawstwa w Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Zdzieszowicach oraz organizowanie zbiórek krwi przy oddziałach firmy. Angażujemy się również w promocję oddawania szpiku kostnego poprzez coroczne wspieranie inicjatywy Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.